Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска, Никола Блажевски (Стрелец, Скопје), со воздушен пиштол Борјан Бранковски (Стрелец, Скопје). Одличен пласман на второ место во дисциплината воздушна пушка постигна машкиот дел од репрезентацијата со 1814,3 круга, веднаш под првакот, клубот Сараево со 1845,8, а над третопласираниот клуб Високо со 1805,7.

Учествуваа 120 стрелци од 10 држави.

СПОРТСКИ ВИКЕНД

САБОТА, 9.4.2022

ФУДБАЛ, Втора лига – Исток, 22. коло

Братство – Слога 0:3, Локомотива – Победа 1:2, Саса – Пехчево 2:2, Осогово – Беласица 0:5, Детонит – Кожуф 2:2.

ФУДБАЛ Општинска Б-лига на Прилеп, 4. коло

Прилеп сити – Млекар 2:4.

РАКОМЕТ Женска лига плеј-оф, 9. коло во Скопје

Металург – Деспина 31:25, Вардар – Стружанка 33:15, Ѓорче Петров – Пелистер 36:21, Куманово – Чаир в среда во 20,15 ч.,

РАКОМЕТ Супер лига мажи плеј-аут, 4. коло во Струга

Струга – Прилеп 26:28, Радовиш – Скопје 24:21.

НЕДЕЛА, 10.4.2022

ФУДБАЛ Трета лига – Југ, 10. коло

Питу Гули – Ново Црнилиште 2:1, Обршани – Големо Коњари 2:2, Марена – Возарци 2:1, Росоман – Динамо 2:1, Превалец – Слога 4:1, Вардар – Бучин 3:2.

ФУДБАЛ Општинска А-2 лига на Прилеп, 4. коло

Мукос – Гарван 3:1.

ПИНГ-ПОНГ Супер лига, мажи, во Скопје

  1. коло

Телеком нец 2 – Крива Паланка 2:4, Радовиш – Младост 96 2:4, Младост – Рисови 2:4, Работнички – Шампион ФА 1:4.

  1. коло

Шампион ФА – Младост 4:0, Рисови – Радовиш 4:1, Младост 96 – Телеком нец 2 4:2, Крива Паланка – Вардар 4:3.

 

Од категоријата

Прва лига ПМФЛ 2023/24 | РЕЗУЛТАТИ, ТАБЕЛИ

Шампион

Свет

Шампион

Втора лига ВМФЛ 2021/22 | РЕЗУЛТАТИ, ТАБЕЛИ

Шампион

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе