Фудбал

ЧЕСТИТКА ОД ГОЛЕМО КОЊАРИ ДО ШКУПИ В СРЕДА НА ЧАИР

Шкупи е новиот македонски фудбалски шампион, а една од честитките е од третолигашот Големо Коњари, наследник на некогашното Братство. Овој клуб од ОФС Прилеп е средина од каде израсна сегашниот шеф на Стручниот штаб на Шкупи, Гоце Седлоски, чиј асистент е уште една прилепска легенда, Тони Мегленски, додека еден од играчите е прилепчанецот Марјан Радески. Од клубот Големо Коњари, претендент за висок пласман во тековното првенство, со задоволство информираат дека договорен е пријателски меч со Шкупи на стадионот „Чаир“, за в среда во 17 часот.

Според ова, закажаниот за в среда првенствен третолигашки дуел Динамо – Големо Коњари треба да биде одложен.

Од категоријата

(ВИДЕО) КАКО ИРЦИТЕ ГИ СНИМИЈА ГОЛОВИТЕ СИНОЌА

Зоран Иге

БАБУНСКИ: ИМАМЕ ДОСТА ИГРАЧИ НА ПРОБА А ТАКВИ И НАТАМУ ЌЕ ДОАЃААТ!

Зоран Иге

(фото, состави) ДЕНЕСКА СПАСОТ ЗА ПОБЕДА  БЕШЕ – БАШКИМИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе