Фудбал

КУП ИМА НА МОГИЛА!

И за фудбалските љубители од Прилеп има натпревар што можат да го гледаат. Тоа е полуфиналниот меч за Купот на Македонија за територијата од ОФС Прилеп, Црвена ѕвезда (Сенокос) – Стрела (Ерековци). Се игра в среда од 16 часот, на теренот кај Могилата. Второто полуфинале се игра во Пресил, помеѓу Влазними јуниор и Питу Гули (Крушево).

Финалето е в сабота или в недела.

Од категоријата

БАБУНСКИ ОЧЕКУВА СРЕДБА

Зоран Иге

СЕ ЧЕКАА 22 КОЛА ЗА ДА ЗАГУБАТ!

Зоран Иге

(фото+видео+статистика) ПОБЕДА КАКО ДА ИГРАШЕ СО ШАМПИОНОТ, А НЕ СО ПРЕТПОСЛЕДНИОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе