Ракомет

НОВ БЕК ДЕНЕСКА ДОЈДЕ ВО ПРИЛЕП!

Црногорскиот среден бек, Драган Јелушиќ е новото засилување за машкиот ракометен суперлигаш Прилеп. Тој стави потпис за наредните две години. Има 23 години и е поранешен јуниорски репрезентативец на Црна Гора, меѓу најдобрите стрелци во црногорското првенство. Во Прилеп доаѓа од Искра, Бугојно – Босна и Херцеговина, каде изминатата сезона постигна 65 гола.

Претходно голманот Давид Ацевски од Јуниор КВ, пикерот Томче Трајчевски од Радовиш и левиот бек Никола Цветаноски од Струга му пристпија на клубот Прилеп.

 

Од категоријата

(ФОТО) ПРИЛЕП ПАК Е ЛИДЕР!

Зоран Иге

БЕА БЕЗ БОД, СЕГА ИМААТ 13!

Зоран Иге

ДЕНЕСКА ДВА РАКОМЕТНИ МЕЧА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе