Фудбал

ДВА – ЕДЕН ВО КАМЕНИЦА, ПОБЕДА СЕ ЖАЛИ НА КАТАСТРОФАЛНО СУДЕЊЕ!

Иако по првото полувреме во Каменица, Саса – Победа беше 0:1. (стрелец на голот Дарко Грозданоски во 45. минута), во вториот дел се случи пресврт. Домашниот играч Сашо Дуков даде два гола, првиот од пенал во 63., вториот во 88. минута, за конечни 2:1 за Саса.

Од прилепска Победа веднаш излегоа со поплаки од арбитражата на Јордан Јовановски од Гевгелија.

-Тој е истиот судија кој пред еден месец ни исклучи тројца фудбалери на мечот дома со Осогово. Денеска досуди непостоечки пенал против нас и воопшто не ни дозволи да играме во второто полувреме – се жалат од Победа.

РЕЗУЛТАТИ 7. КОЛО ВТОРА ЛИГА: 

 

ТАБЕЛА: 

ИДНО 8. КОЛО (недела 8 октомври во 14 ч.):

.

Од категоријата

ГАНЕЦ ТРЕНИРА НА ПРИЛЕПСКИОТ СТАДИОН!

Зоран Иге

НЕ Е КРАЈ, ИМА УШТЕ 4 МЕЧА НА ГРАДСКИ!

Зоран Иге

ДЕНЕШНИОТ Е ПОСЛЕДЕН ДЕН ПО ГРУПИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе