Пинг-понг

УТРЕ ЗАВРШУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ПРИЛЕПСКИОТ ТУРНИР!

Голем интерес е за учество на Меѓународниот меморијален пингпонгарски турнир „Илија Карески – Каре“, кој е во чест и спомен на големиот пингпонгар, тренер и спортски работник. За третото издание,в сабота и в недела во салата од ОУ “Добре Јованоски” во Прилеп, се очекуваат близу 200 учесници од Албанија, Косово, Србија, Црна Гора, Грција, Бугарија и Македонија. 

– Во тек е пријавувањето, а последен ден е утрешниот. В петок е ждрепката. Се надеваме на бројка приближна до ланската од 180 учесници – вели Златко Рикалоски, член на Организацискиот одбор.

Натпреварите се во повеќе восрасни категории: сениорска, младинска, кадетска и ветеранска. За најдобрите обезбедени се медали, пехари и парични награди.

Организатое е клубот Младост 96.

 

Од категоријата

КРАЈ НА ГОДИНАТА СО МЕДАЛИ ОД ПОДГОРИЦА!

Зоран Иге

ПРИЛЕП Е БЛИСКУ ДО ПОВИСОК РАНГ! (фото)

Зоран Иге

ПЛЕЈ-ОФ: ДОМАЌИНОТ УБЕДЛИВО ПОБЕДИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе