Ракомет

„ФИНЕЦОТ“ ТРЕНЧЕВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ПРИЛЕП

Деновиве машкиот ракометен суперлигаш Прилеп треба да добие засилување на пивотменската позиција, искусниот Александар Тренчевски. Тој неколку месеци престојуваше во Финска, за сега пак да биде во родниот град. Најавено е дека ќе се вклучи на тренинзите од тренерот Горан Кузманоски – Таста, за паралелно да се завршат и административните работи со кои се добива правото за првенствени настапи.

Во очекување на настапот на Тренчевски, утре (сабота) во 18 часот во рамките на плеј-аутот и битката за опстанок во Супер лигата, во салата „Ристе Ристески – Ричко“ Прилеп е домаќин на Скопје.

Од категоријата

ВЕЧЕРВА НЕМА СВЕТСКО – ИМА РАКОМЕТ!

Зоран Иге

ПОМАГА ЗА ОПСТАНОК И НА 41 ГОДИНА!

Зоран Иге

Еурофарм Пелистер 2 во полуфинале

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе