Фудбал

КАНАТЛАРЦИ ПО ШЕСТАТА СЕРИЈА СТАНА ФИНАЛИСТ

Екипата на Канатларци е вториот финалист од плеј-офот за првак на ОФС Прилеп, откако попладнево со 6:5 во серијата пенали го совлада Мукос од Дреновци, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Во основниот дел од натпреварот беше нерешено, 2:2. Мукос во првото полувреме даде два гола, поведе со 2:0, со головите на Мартин Димески  и на Миле Стојчески.

Но во второто полувреме дојде до пресврт. Со головите на Денис Мустафоски од пенал и Ферат Амедоски Канатларци го израмни резултатот на 2:2. До крајот немаше победник и по исклучувањето на Оскан Исламоски од Канатларци. Во серијата шест пенали за Мукос пет гола дадоа Николче Ристески, Миле Стојчески, Мартин Димески, Благоја Димкоски и Зоран Ристески, додека за Канатларци сите шестмина беа реализатори –  Бурхан Алиовски, Ферат Амедоски, Мехмедали Јусуфоски, Денис Мустафоски, Октај Јусуфоски и Окан Јусуф, па со 6:5 Канатларци оди во финалето.

Противник на Канатларци е Гарван од Десово, по победата од 1:0 над Влазними јуниор од Пресил.

Видео :https://youtu.be/B5rAMazlU94

Од категоријата

СИТЕ ПЕТ ГОСТИНСКИ ТИМА НЕ ДАДОА НИЕДЕН ГОЛ!

Зоран Иге

(фото, видео, стрелци) ПРИЛЕП: ИЗДРИБЛА ОСУММИНА И ДАДЕ ГОЛ!

Зоран Иге

ПО ДОЛГИ 12 ГОДИНИ ПОБЕДА КАКО ПРВОЛИГАШ ЌЕ ИГРА НА ГРАДСКИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе