Кошарка

ПЛЕЈ-ОФ: МЕГА БАСКЕТ Е ПОДГОТВЕН ЗА ТРИУМФ ПРОТИВ СКОПЈАНИТЕ!

Вечерва (19 часот) почнува плеј-офот за пласман во Втората кошаркарска лига на Македнија, во таа рамка и мечот Мега баскет (Прилеп) –  Младинец (Скопје). Прилепчаните својата сила ја покажаа во Б-групата од Третата лига, каде со само 1 пораз и дури 13 победи го зазедоа првото место, така што како фаворити влегуваат и во оваа фаза, каде се потребни по две победи против два противника, од кои првиот е Младинец. 

Во пресрет на вечерашниов дуел во исполнетата сала од ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп, еве ги изјавите на Даналил Домлески, претседателот и Стефан Стевананџија, тренерот и играч на Мега баскет:

Од категоријата

ПРИЛЕП: БОРЕЦ И ПРОТИВ МЕГА БАСКЕТ И ПРОТИВ ПУБЛИКАТА!

Зоран Иге

(фото+статистика) БОРБА ПОД КОШОВИ И НА ПАРКЕТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА РАБОТНИЧКИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе