Фудбал

ЗАВРШИ ПАУЗАТА ОД 16 ДЕНА!

Викендов, по пауза од 16 дена, продолжуваат натпреварите од Супер лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Според распоредот, се игра 8. коло. Утре (сабота) на теренот со вештачка трева во Прилеп прво во 10 часот е мечот меѓу помладите пионери на Победа и Тетекс.  Во 12 часот е дуелот меѓу постарите пионери. В недела во Тетово прво (10 часот) играат кадетите на двата клуба, потоа (12 ч.) се среќаваат младинците.

ДВОЈКИ: Победа – Тетекс, Беласица – Скопје, Брегалница – Македонија ЃП, Шкупи – Работнички, Вардар – Брера, Шкендија – Пелистер.

Од категоријата

ВЕЛЕШАНИТЕ СЕ МАЧЕА, ПА ДАДОА ПЕТ ГОЛА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

ПОЧНУВА БИТКАТА МЕЃУ КОЊАРЦИ И ВЕЛЕШАНИ!

Зоран Иге

ПОБЕДА – ШКЕНДИЈА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе