Фудбал

ГЕВГЕЛИЈА: ТРЕТ ЗИМСКИ ТЕСТ ЗА ПОБЕДА

Во рамките на подготовките за Втората лига, екипата Победа попладнево продолжи со одигрување пријателски мечеви. На денешниот трет дуел, во Гевгелија, Кожув – Победа 3:0. Стрелци: Ангел Кочев, Метин Иљази и Кире Митков.

Беше трет тест за Победа, по претходните два, Охрид – Победа 3:1 и Победа – Вардар Н. 1:3. Следниот е в недела, дома, со тетовски Арсими.

Од категоријата

(состави, стрелци) ОД ТРИ-НУЛА ДО ТРИ-ДВА ВО НЕГОТИНО!

Зоран Иге

(фото) ПОДВИГ НА МОГИЛА ПРЕД ПОЛНА САЛА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПОБЕДА СЕ СЕЛИ НА ДРУГ ТЕРЕН!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе