Ракомет

ПОЛУФИНАЛЕТО ДАЛЕКУ ДЕВЕТ ГОЛА!

Најдобрите четири тима одат во завршницата (полуфиналето) од Купот на Македонија во ракомет за жени. Таму не е прилепска Деспина, со оглед на поразот со 21:30 од скопски Вардар. Ова е резултатот од денешниот дуел во салата „Круме Кепески“ во Скопје.

За Деспина утеха е вчерашната висока победа од 30:19 врз Шампион од Скопје. Во победничкиот состав најмногу голови – 8 постигна Сања Цветкоска, по 4 дадоа Елена Рипилоска и Мери Гичева – Конеска. Тоа беше полуфинале од групата 3, во која Вардар со 34:17 ја совлада Гевгелија.

Во машка конкуренција, во групата 1 во Кавадарци, Прилеп со 23:27 загуби од скопски Мултиесенс. Овде од вчера се знае победникот, домашниот Тиквеш – со победите над битолски Еурофарм Пелистер 2 и со Мултиесенс.

Од категоријата

ПРИЛЕП ВЧЕРА И УТРЕ СО ИСТ РИВАЛ!

Зоран Иге

ДЕСНО КРИЛО ОД СТРАНСТВО ДОАЃА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

ДЕСПИНА ГО СОВЛАДА СКОПЈЕ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе