Фудбал

ДРАМАТИЧНИ ТРИ МИНУТИ!

Екипите на Љуботен од Тетово и Саса од Каменица се финалисти во фудбалскиот Куп на Македонија за жени. Во денешното полуфинале, Шкендија – Љуботен 1:13, а Саса – Деспина 2:1. За разлика од првиот, вториов дуел беше рамноправен и неизвесен. Откако домашните поведоа со 1:0 преку Елма Шемсовиќ во 40. минута, израмнувањето се случи во 71. минута со голот на Анастасија Илиевска. Сепак, веќе во 73. минута Бразилката Јоелма Алвес го постигна конечниот резултат.

Следните натпревари се во 18. рунда на Првата фудбалска лига, Саса – Борец, Ас унитед – Деспина.

Од категоријата

(фото) МНОГУ ГЛЕДАЧИ И ЗА ОПШТИНСКА ЛИГА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ТРИ ТИМА СО МАКСИМУМ БОДОВИ

Зоран Иге

ЧЕСТИТКА ОД ГОЛЕМО КОЊАРИ ДО ШКУПИ В СРЕДА НА ЧАИР

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе