Зоран Иге

Avatar photo
https://shampion.mk - 1357 Објави - 0 Коментари
Фудбал

ВЕЛЕШАНИТЕ СЕ МАЧЕА, ПА ДАДОА ПЕТ ГОЛА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на велешки Превалец успеа со 5:1 да го совлада Динамо во Прилеп, во 11. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Домашните добро почнаа...
Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге
Екипата на Прилеп со 28:26 триумфира над Струга, во 4. коло од плеј-аутот на машката Супер лига. Ова е значајно за тимот на тренерот Горан...
Фудбал

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Слога со убедливи 3:0 го совлада Братство во Прилеп, но резултатот е погрешна слика за она што се случуваше на теренот кај Могилата....
Стрелаштво

ШЕСТМИНА МАКЕДОНЦИ ВО БОРБА ЗА МЕДАЛ ВО САРАЕВО

Зоран Иге
    Во главниот град на Босна и Херцеговина, Сараево, викендов е 14. Меѓународен шестоаприлски турнир во стрелаштво со воздушно оружје, на кое учество ќе...
Шах

ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ ВЕЛЕСКИ 21 МЕСТО ПОГОРЕ ОД СТАРТНАТА ПОЗИЦИЈА

Зоран Иге
     На Европскиот поединечен шампионат во Брежице, Словенија, настапија шестмина шахисти од Македонија, меѓу нив прилепскиот фидемајстор Роберт Велески. Тој го освои 243. место...
Фудбал

РАБОТНИЧКИ БЕЗ ШЕФ НА СТРУЧЕН ШТАБ УСПЕА ДА ПОБЕДИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Работнички убедливо, со 3:0 ја совлада Брегалница, во 26. коло од Првата фудбалска лига. Скопскиот тим на овој меч, што може да се...
Фудбал

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ НАВИКНУВААТ НА ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ

Зоран Иге
Денешниот фудбалски натпревар Брегалница – Работнички наместо во Штип ќе се одигра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Станува збор за меч од 26.коло...
Фудбал

ПЕТ ГОЛА ВО ПРВОТО, САМО ЕДЕН ВО ВТОРОТО

Зоран Иге
Според очекувањата, Победа и по четвртпат (претходно двапати во првенствени, еднаш на пријателски меч) го совлада Братство од Житоше. Попладнево на Градскиот стадион „Гоце Делчев“...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе