Ракомет

Ракомет

„ФИНЕЦОТ“ ТРЕНЧЕВСКИ СЕ ВРАТИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Деновиве машкиот ракометен суперлигаш Прилеп треба да добие засилување на пивотменската позиција, искусниот Александар Тренчевски. Тој неколку месеци престојуваше во Финска, за сега пак да...
Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге
Екипата на Прилеп со 28:26 триумфира над Струга, во 4. коло од плеј-аутот на машката Супер лига. Ова е значајно за тимот на тренерот Горан...
Ракомет

СПОРТСКИ ВИКЕНД

Зоран Иге
САБОТА (26.3.2022) ФУДБАЛ Победа – Пелистер, пријателски меч на Градски стадион во Прилеп од 15 ч. Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец, Скопје...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе