100 години фудбал во Прилеп

100 години фудбал во Прилеп

ВИДЕО ПО ПОВОД 20 ГОДИНИ ОД ОСВОЕНИОТ КУП ЗА ПОБЕДА!

Зоран Иге
Вечерва во 20 часот, точно кога на 23 мај 2002 година започна финалето во Струмица пред преполн стадион помеѓу прилепска Победа и скопска Цементарница, на...
100 години фудбал во Прилеп

ПОБЕДА ГУБЕШЕ 1:0, ПА ПОБЕДИ 8:1!

Зоран Иге
И во силната Втора југословенска лига – Исток екипата на Победа неретко ги испраќаше противниците со повеќе голови во мрежата. Еден од најефикасните мечеви е...
100 години фудбал во Прилеп

БЛАГОЈ МИТЕВ ОД СТРУМИЦА: ДА ИМА ДОБАР ФУДБАЛ ЗА ДА БИДЕ ЗАДОВОЛНА ПУБЛИКАТА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Од Струмица го слушаме Благој Митев, некогашен лев бек на Беласица и Победа, сегашен член на Стручниот штаб на Беласица. Во пресрет на саботното дерби...
100 години фудбал во Прилеп

ПРЕВРТЕН КОШ СО ТУТУН ПОРАДИ ПОБЕДА – БЕЛАСИЦА

Зоран Иге
Прилеп е најфудбалскиот град и затоа често фудбалот е причина за чудни случки. Цане Башески – Баше е еден од најпознатите најзагреани навивачи на Победа....
100 години фудбал во Прилеп Фудбал

НА ДЕРБИ КОГА ГОСТУВА БЕЛАСИЦА, СТАДИОНОТ Е ПОЛН ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Огромен интерес за присуство на трибините од Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп има за саботното фудбалско второлигашко дерби, Победа – Беласица. Долгодецениската традиција продолжува...
100 години фудбал во Прилеп

НА 16 ГОДИНИ ВЛЕЗЕ ВО ТИМОТ НА ПОБЕДА И СТАНА СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Зоран Иге
Нема фудбалски вљубеник кој не знае детали за фудбалската кариера на Илија Најдоски. Тргна од крушевско Питу Гули, па се афирмира во прилепска Победа, оттука...
100 години фудбал во Прилеп

ПОБЕДА ЈА ИЗБЕГНА СУДБИНАТА НА МАНЧЕСТЕР

Зоран Иге
На 6 февруари 1958 година се случи авионска несреќа во која загинаа фудбалери на славниот англиски клуб Манчестер јунајтед, а 15 години подоцна прилепска Победа...
100 години фудбал во Прилеп

(видео) ТОНИ МИЦЕВСКИ: ПАМЕТАМ КОГА 2000 ГЛЕДАЧИ МЕ ПОЗДРАВИЈА НА ТРЕНИНГ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Разговор со битолчанецот, некогашен репрезентативец и член на Победа, за минатото, сегашноста, за подвигот во Палермо и за шансите на Македонија со Португалија. Видео:...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе