трета лига југ

Фудбал

ВЕЛЕШАНИТЕ СЕ МАЧЕА, ПА ДАДОА ПЕТ ГОЛА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на велешки Превалец успеа со 5:1 да го совлада Динамо во Прилеп, во 11. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Домашните добро почнаа...
Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Фудбал

ДЕВЕТ ГОЛА ВО ВЕЛЕС, ШЕСТ ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге
Многу голови денеска на дерби-мечевите од 8. коло на Третата фудбалска лига – Југ. Во населбата Превалец во Велес домашниот тим загуби со 3:6 од...
Фудбал

„НАЈЖЕШКО“ ВО ВЕЛЕС И ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге
         Попладнево е 8. коло од Третата фудбалска лига – Југ, каде има неколку интересни дуели. Пред се, во фокусот е дербито во Велес...
Ракомет

СПОРТСКИ ВИКЕНД

Зоран Иге
САБОТА (26.3.2022) ФУДБАЛ Победа – Пелистер, пријателски меч на Градски стадион во Прилеп од 15 ч. Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец, Скопје...
Фудбал

ПРЕСМЕТКА НА КРУШЕВЧАНИ И КОЊАРЦИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
По пет кола во Третата лига – Југ неколку екипи ја истакнаа кандидатурата за првото место, меѓу нив крушевски Питу Гули и Големо Коњари. Токму...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе