Фудбал

ПОБЕДА ГОСТУВА ВО БЕЛГРАД!

Екипата на Победа ја продолжува серијата пријателски натпревари, во рамките на подготовките за пролетниот дел од фудбалската Прва лига на Македонија. Следниот, петти пријателски меч е закажан за вторник, во Белград. Противник на прилепскиот состав ќе биде Вождовац, членот на најсилната српска лига – Супер лигата. Вождовац по денешната победа со 1:0 во Крагујевац над Раднички, е на високото 5. место од табелата. 

Претходно Победа се сретна со Шкупи, Феризај, Охрид и Воска. 

Од категоријата

ПРИЛЕПСКИ КЛУБ ИМА ПОТРЕБА ОД НОВИ ФУДБАЛЕРИ!

Зоран Иге

(резултати, стрелци, табели) ОВОЈ ТИМ ЦЕЛА ЕСЕН ПРИМИ САМО ЕДЕН ГОЛ!

Зоран Иге

ЕХ, ДА ИМАШЕ ВАР-СИСТЕМ ВО КУМАНОВО…

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе