Фудбал

Фудбал

(ВИДЕО) БАБУНСКИ: САКАМЕ ИГРА СО КОЈА ЌЕ СЕ ГОРДЕЕ ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА!

Зоран Иге
Фудбалскиот прволигаш Победа попладнево го имаше првиот собир на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Новиот шеф на Стручниот штаб Бобан Бабунски одржа средба со...
Фудбал

ПО БАБУНСКИ, СРБИ И НИГЕРИЈЦИ ВО ПОБЕДА!

Зоран Иге
Само еден потег, назначувањето за тренер на реномираниот стручњак Бобан Бабунски е доволен за ведра атмосфера во прилепска Победа. Штом таков човек со играчка и...
Фудбал

ТЕРЕНОТ Е ПОДГОТВЕН ЗА ПРВИОТ ТРЕНИНГ НА ПОБЕДА

Зоран Иге
По цел месец санирање на оштетените делови, особено пред двата гола, теренот од Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп е, безмалку, како што беше пред...
Фудбал

ПОБЕДА Е ПРЕД ДОГОВОР СО ПОЗНАТ ДОМАШЕН СТРУЧЊАК!

Зоран Иге
Фудбалскиот прволигаш Победа е пред одлука за нов тренер. Деновиве ќе биде објавено неговото име, се разбира доколку се постигне договорот, како шго и се...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе