Фудбал

Фудбал

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Слога со убедливи 3:0 го совлада Братство во Прилеп, но резултатот е погрешна слика за она што се случуваше на теренот кај Могилата....
Фудбал

РАБОТНИЧКИ БЕЗ ШЕФ НА СТРУЧЕН ШТАБ УСПЕА ДА ПОБЕДИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Работнички убедливо, со 3:0 ја совлада Брегалница, во 26. коло од Првата фудбалска лига. Скопскиот тим на овој меч, што може да се...
Фудбал

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ НАВИКНУВААТ НА ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ

Зоран Иге
Денешниот фудбалски натпревар Брегалница – Работнички наместо во Штип ќе се одигра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Станува збор за меч од 26.коло...
Фудбал

ПЕТ ГОЛА ВО ПРВОТО, САМО ЕДЕН ВО ВТОРОТО

Зоран Иге
Според очекувањата, Победа и по четвртпат (претходно двапати во првенствени, еднаш на пријателски меч) го совлада Братство од Житоше. Попладнево на Градскиот стадион „Гоце Делчев“...
Фудбал

ДЕВЕТ ГОЛА ВО ВЕЛЕС, ШЕСТ ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге
Многу голови денеска на дерби-мечевите од 8. коло на Третата фудбалска лига – Југ. Во населбата Превалец во Велес домашниот тим загуби со 3:6 од...
Фудбал

„НАЈЖЕШКО“ ВО ВЕЛЕС И ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге
         Попладнево е 8. коло од Третата фудбалска лига – Југ, каде има неколку интересни дуели. Пред се, во фокусот е дербито во Велес...
Фудбал

РОНАЛДО: МОЖЕМЕ ДА ПОБЕДИМЕ СЕКОГО НА СВЕТОВ!

Зоран Иге
Македонија вечерва е на мегдан со Португалија, во баражот за Светското првенство. Пред дуелот во Порто, во домашниот тим во фокусот е Кристијано Роналдо. „Имаме...
Фудбал

ПОБЕДА СО НОВ ТРЕНЕР ВО СТРУЧНИОТ ШТАБ

Зоран Иге
Стручниот штаб на прилепска Победа е засилен со Благојче Дамевски, во улога на помошник на Димитар Капинковски. Тој е доскорешен нејзин фудбалер, некогашен младински репрезентативец...
Фудбал

НЕРЕШЕНО ВО ПРИЛЕП НА ДВАЈЦА ТРЕНЕРИ БИТОЛЧАНИ

Зоран Иге
Второлигашот Победа и прволигашот Пелистер одиграа нерешено, 1:1 на денешниот пријателски фудбалски меч во Прилеп. По неколку неискористени шанси на двете страни, првиот гол падна...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе