Победа

100 години фудбал во Прилеп

БЛАГОЈ МИТЕВ ОД СТРУМИЦА: ДА ИМА ДОБАР ФУДБАЛ ЗА ДА БИДЕ ЗАДОВОЛНА ПУБЛИКАТА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Од Струмица го слушаме Благој Митев, некогашен лев бек на Беласица и Победа, сегашен член на Стручниот штаб на Беласица. Во пресрет на саботното дерби...
Фудбал

ПОБЕДА ПОБЕДИ, А 2.000 ГЛЕДАЧИ РАЗОЧАРАНИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Според очекувањата трите бода останаа во Прилеп, преку победата на Победа над Осогово, во 23. коло од Втората фудбалска лига – Исток. Но скромниот резултат...
Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Фудбал

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Слога со убедливи 3:0 го совлада Братство во Прилеп, но резултатот е погрешна слика за она што се случуваше на теренот кај Могилата....
Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИТЕ УБЕДЛИВИ ВО ДЕБАР

Зоран Иге
САБОТА ФУДБАЛ Победа – Пелистер 1:1, пријателски меч Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец 5:1, Скопје – Љуботен 1:3, Речица – Ас унитед...
Таленти

ПОБЕДА ПО 18 ГОДИНИ ИМА ШАНСА ЗА ТИТУЛА

Зоран Иге
Екипата на Победа одлично игра во Младинската фудбалска лига и е со добри шанси за освојување на титулата шампион. Ова се случува по 18 години,...
100 години фудбал во Прилеп

(видео) ТОНИ МИЦЕВСКИ: ПАМЕТАМ КОГА 2000 ГЛЕДАЧИ МЕ ПОЗДРАВИЈА НА ТРЕНИНГ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Разговор со битолчанецот, некогашен репрезентативец и член на Победа, за минатото, сегашноста, за подвигот во Палермо и за шансите на Македонија со Португалија. Видео:...
Фудбал

НЕРЕШЕНО ВО ПРИЛЕП НА ДВАЈЦА ТРЕНЕРИ БИТОЛЧАНИ

Зоран Иге
Второлигашот Победа и прволигашот Пелистер одиграа нерешено, 1:1 на денешниот пријателски фудбалски меч во Прилеп. По неколку неискористени шанси на двете страни, првиот гол падна...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе