Прилеп

100 години фудбал во Прилеп

БЛАГОЈ МИТЕВ ОД СТРУМИЦА: ДА ИМА ДОБАР ФУДБАЛ ЗА ДА БИДЕ ЗАДОВОЛНА ПУБЛИКАТА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Од Струмица го слушаме Благој Митев, некогашен лев бек на Беласица и Победа, сегашен член на Стручниот штаб на Беласица. Во пресрет на саботното дерби...
Фудбал

ПОБЕДА ПОБЕДИ, А 2.000 ГЛЕДАЧИ РАЗОЧАРАНИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Според очекувањата трите бода останаа во Прилеп, преку победата на Победа над Осогово, во 23. коло од Втората фудбалска лига – Исток. Но скромниот резултат...
Фудбал

ВЕЛЕШАНИТЕ СЕ МАЧЕА, ПА ДАДОА ПЕТ ГОЛА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на велешки Превалец успеа со 5:1 да го совлада Динамо во Прилеп, во 11. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Домашните добро почнаа...
Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге
Екипата на Прилеп со 28:26 триумфира над Струга, во 4. коло од плеј-аутот на машката Супер лига. Ова е значајно за тимот на тренерот Горан...
Фудбал

РАБОТНИЧКИ БЕЗ ШЕФ НА СТРУЧЕН ШТАБ УСПЕА ДА ПОБЕДИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Работнички убедливо, со 3:0 ја совлада Брегалница, во 26. коло од Првата фудбалска лига. Скопскиот тим на овој меч, што може да се...
Фудбал

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ НАВИКНУВААТ НА ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ

Зоран Иге
Денешниот фудбалски натпревар Брегалница – Работнички наместо во Штип ќе се одигра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Станува збор за меч од 26.коло...
Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИТЕ УБЕДЛИВИ ВО ДЕБАР

Зоран Иге
САБОТА ФУДБАЛ Победа – Пелистер 1:1, пријателски меч Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец 5:1, Скопје – Љуботен 1:3, Речица – Ас унитед...
Фудбал

НЕРЕШЕНО ВО ПРИЛЕП НА ДВАЈЦА ТРЕНЕРИ БИТОЛЧАНИ

Зоран Иге
Второлигашот Победа и прволигашот Пелистер одиграа нерешено, 1:1 на денешниот пријателски фудбалски меч во Прилеп. По неколку неискористени шанси на двете страни, првиот гол падна...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе