Фудбал

Фудбал

МНОГУ НОВИ ВО ПОБЕДА!

Зоран Иге
Завршува зимскиот преоден рок за фудбалерите. Во Фудбалскиот клуб Победа има промени. Заминаа: Иван Николоски (Саса), Јорданчо Наумоски (Пелистер), Беким Алимоски (Питу Гули) и Филип...
Фудбал

ПРЕСВРТИ ЗА ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Големо изнеандување вечерва во Прилеп. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“, во 12. рунда од Втората футсал-лига на Македонија, Победа – Каршијака 2:3....
Фудбал

ДВА – НУЛА НА „ГЕНЕРАЛКАТА“!

Зоран Иге
Во Велес, на теренот со вештачка трева од Градскиот стадион, се одигра пријателскиот натпревар Борец – Победа. Прилепскиот второлигаш победи со 2:0, со головите на...
Фудбал

(фото, видео) ПОБЕДА: ПРОТИВ НАЈСИЛНИОТ – НАЈДОБРА!

Зоран Иге
Овој наслов може да биде заклучок по денешниот пријателски натпревар на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, Победа – Пелистер 0:0. Ако се споредат петте...
Фудбал

ПЕТМИНА ПРИЛЕПЧАНИ ПРОТИВ ПОБЕДА!

Зоран Иге
Утре (среда) од 14 часот, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп е пријателскиот фудбалски меч, Победа – Пелистер. За двата тима, ривали од соседските...
Фудбал

ДОАЃААТ НА ПРОБА, КОЈ ЌЕ И ПРИСТАПИ НА ПОБЕДА?

Зоран Иге
Иако општо е мислењето дека Победа е во тешка ситуација, зимава има фудбалери отстрана кои се заинтересирани да и пристапат. На досегашните четири пријателски натпревари...
Фудбал

(фото, видео) ЧЕТВРТИ ПАТ СЕ ПОЈАВИ БРОЈОТ ТРИ!

Зоран Иге
Зимава интересна серија пријателски натпревари на Победа. На сите четири овој тим прими по ист број голови – 3. Според ова, и денеска, во дуелот...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе