Фудбал

Фудбал

РЕМИ НА ПОБЕДА ВО СКОПЈЕ

Зоран Иге
Екипите на Работнички и Победа одиграа нерешено 0:0 на пријателскиот меч попладнево на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, Скопје. Во првото полувреме домашните двапати се...
Фудбал

НАД 30 ФУДБАЛЕРИ НА ТРЕНИНЗИТЕ ОД БАБУНСКИ

Зоран Иге
Шеснаесетти ден е од подготовките на прволигашот Победа, под водство на тренерот Бобан Бабунски. Според присутноста на фудбалери, може да се каже дека тренинзите се...
Фудбал

ПРИЛЕП ИМА ГЛЕДАЧИ ШТО НЕ ПРОПУШТААТ ТРЕНИНГ, КАМОЛИ НАТПРЕВАР!

Зоран Иге
Некогаш повеќе од илјада гледачи имаше на малата трибина од Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп за да гледаат тренинг на Победа. Традицијата продолжува и...
Фудбал

(ВИДЕО) МАЗАРИ: НЕ МИСЛИМЕ САМО ЗА ОПСТАНОК, АМИ И ЗА МЕСТО ПОГОРЕ!

Зоран Иге
Оптимизмот и позитивната атмосфера се секогаш показатели дека се се движи во правилна насока. Така и во фудбалскиот прволигаш Победа, во тренажниот процес кој штотуку...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе