Македонија

Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге
Екипата на Прилеп со 28:26 триумфира над Струга, во 4. коло од плеј-аутот на машката Супер лига. Ова е значајно за тимот на тренерот Горан...
Фудбал

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Слога со убедливи 3:0 го совлада Братство во Прилеп, но резултатот е погрешна слика за она што се случуваше на теренот кај Могилата....
Фудбал

РАБОТНИЧКИ БЕЗ ШЕФ НА СТРУЧЕН ШТАБ УСПЕА ДА ПОБЕДИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Работнички убедливо, со 3:0 ја совлада Брегалница, во 26. коло од Првата фудбалска лига. Скопскиот тим на овој меч, што може да се...
Фудбал

ДЕВЕТ ГОЛА ВО ВЕЛЕС, ШЕСТ ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге
Многу голови денеска на дерби-мечевите од 8. коло на Третата фудбалска лига – Југ. Во населбата Превалец во Велес домашниот тим загуби со 3:6 од...
Фудбал

РОНАЛДО: МОЖЕМЕ ДА ПОБЕДИМЕ СЕКОГО НА СВЕТОВ!

Зоран Иге
Македонија вечерва е на мегдан со Португалија, во баражот за Светското првенство. Пред дуелот во Порто, во домашниот тим во фокусот е Кристијано Роналдо. „Имаме...
Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИТЕ УБЕДЛИВИ ВО ДЕБАР

Зоран Иге
САБОТА ФУДБАЛ Победа – Пелистер 1:1, пријателски меч Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец 5:1, Скопје – Љуботен 1:3, Речица – Ас унитед...
100 години фудбал во Прилеп

(видео) ТОНИ МИЦЕВСКИ: ПАМЕТАМ КОГА 2000 ГЛЕДАЧИ МЕ ПОЗДРАВИЈА НА ТРЕНИНГ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Разговор со битолчанецот, некогашен репрезентативец и член на Победа, за минатото, сегашноста, за подвигот во Палермо и за шансите на Македонија со Португалија. Видео:...
Фудбал

БОБИ МИЛЕВСКИ: ДАЈТЕ СЕ ОД СЕБЕ!

Зоран Иге
Пред денешниот дуел Италија – Македонија од 20,45 часот во Палермо Благоја Боби Милевски, селектор на Македонија: – Го почитувам селекторот на Италија Роберто Манчини....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе