фудбал

100 години фудбал во Прилеп

БЛАГОЈ МИТЕВ ОД СТРУМИЦА: ДА ИМА ДОБАР ФУДБАЛ ЗА ДА БИДЕ ЗАДОВОЛНА ПУБЛИКАТА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Од Струмица го слушаме Благој Митев, некогашен лев бек на Беласица и Победа, сегашен член на Стручниот штаб на Беласица. Во пресрет на саботното дерби...
Фудбал

ПОБЕДА ПОБЕДИ, А 2.000 ГЛЕДАЧИ РАЗОЧАРАНИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Според очекувањата трите бода останаа во Прилеп, преку победата на Победа над Осогово, во 23. коло од Втората фудбалска лига – Исток. Но скромниот резултат...
Фудбал

ВЕЛЕШАНИТЕ СЕ МАЧЕА, ПА ДАДОА ПЕТ ГОЛА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на велешки Превалец успеа со 5:1 да го совлада Динамо во Прилеп, во 11. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Домашните добро почнаа...
Резултати

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

Зоран Иге
На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска,...
Фудбал

СЛУЧАЕН КОРНЕР ГО ИЗВЛЕЧЕ ЛИДЕРОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Слога со убедливи 3:0 го совлада Братство во Прилеп, но резултатот е погрешна слика за она што се случуваше на теренот кај Могилата....
Фудбал

РАБОТНИЧКИ БЕЗ ШЕФ НА СТРУЧЕН ШТАБ УСПЕА ДА ПОБЕДИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге
Екипата на Работнички убедливо, со 3:0 ја совлада Брегалница, во 26. коло од Првата фудбалска лига. Скопскиот тим на овој меч, што може да се...
Фудбал

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ НАВИКНУВААТ НА ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ

Зоран Иге
Денешниот фудбалски натпревар Брегалница – Работнички наместо во Штип ќе се одигра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Станува збор за меч од 26.коло...
Фудбал

„НАЈЖЕШКО“ ВО ВЕЛЕС И ВО ЦРНИЛИШТЕ

Зоран Иге
         Попладнево е 8. коло од Третата фудбалска лига – Југ, каде има неколку интересни дуели. Пред се, во фокусот е дербито во Велес...
Фудбал

РОНАЛДО: МОЖЕМЕ ДА ПОБЕДИМЕ СЕКОГО НА СВЕТОВ!

Зоран Иге
Македонија вечерва е на мегдан со Португалија, во баражот за Светското првенство. Пред дуелот во Порто, во домашниот тим во фокусот е Кристијано Роналдо. „Имаме...
Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИТЕ УБЕДЛИВИ ВО ДЕБАР

Зоран Иге
САБОТА ФУДБАЛ Победа – Пелистер 1:1, пријателски меч Прва женска лига, 15. коло: Тиверија – Борец 5:1, Скопје – Љуботен 1:3, Речица – Ас унитед...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе