Фудбал

Фудбал

(фото, видео, резултати, стрелци) ПАК ДВА ГОЛА ОД АРИФИ ЗА ПОБЕДА!

Зоран Иге
Одиграно е 19. коло од Супер-лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Екипите на прилепска Победа за ривали ги имаа врсниците од тетовски Тетекс. ПОМЛАДИ...
Фудбал

(резултати, стрелци) БОРБА ЗА ПЛЕЈОФОТ И ВО ПОСЛЕДНОТО КОЛО!

Зоран Иге
Општинските лиги од ОФС Прилеп влегуваат во завршницата (останува уште последното коло), а според конечните табели ќе се знаат четирите екипи учеснички во плејофот за...
Фудбал

(фото, резултати, стрелци) УЛТРА-ПРЕСВРТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Привршува Третата лига – Југ. Попладнево, во 19. коло, имаше неколку изненадувања. На игралиштето кај Могилата во Прилеп, Ултрас – Големо Коњари 5:4. Домашните се...
Фудбал

(фото, видео, состави) ДВА ЕВРО-ГОЛА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Денешниот дуел Победа – Вардар возбудливо започна, така продолжи, но само до 38. минута. Ова е впечатокот базиран на постигнатите голови и малиот број зрели...
Фудбал

(фото,видео) ДОРИАН БАБУНСКИ СО УБАВ ГЕСТ ЗА ДЕЧИЊАТА ОД ФК ПОБЕДА ИМ ИСПРАТИ ВИДЕО СО ПОЗИТИВНИ ПОРАКИ И ГИ ПОЗДРАВИ СО СПОРТСКА ОПРЕМА!

Зоран Иге
Во нашиот фудбал се случуваат и убави нешта. Деновиве на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп фудбалерчињата на Фудбалскиот клуб Победа се фотографираа во нова...
Фудбал

(резултати, стрелци) ЛИДЕРИТЕ БЕЗ НИКАКОВ ПРОБЛЕМ!

Зоран Иге
Минатиов викенд се одиграа натпревари од лигите на ОФС Прилеп. Најдобрите екипи во двете лиги немаа проблем да освојат по три нови бода. А-ГРУПА РЕЗУЛТАТИ...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе