Зоран Иге

Avatar photo
https://shampion.mk - 1272 Објави - 0 Коментари
Фудбал

(фото, видео) ИГРАЧ НА ПОБЕДА Е ВО ЛАС ПАЛМАС!

Зоран Иге
На 14 јануари, на Василица, според традицијата во Победа, во буреци се бараше паричка и таа во своето парче ја најде Константино Горгиовски, што значеше...
100 години фудбал во Прилеп

ПРИЛЕПСКИОТ СТАДИОН ЗАКЛУЧЕН, А ПУБЛИКАТА ПАК ТУКА!

Зоран Иге
На прилепчани се може да им се забрани, ама фудбал да гледаат – никако. Летото 2014 беше одредена казна за Победа од четири меча без...
Пинг-понг

УТРЕ ЗАВРШУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ПРИЛЕПСКИОТ ТУРНИР!

Зоран Иге
Голем интерес е за учество на Меѓународниот меморијален пингпонгарски турнир „Илија Карески – Каре“, кој е во чест и спомен на големиот пингпонгар, тренер и...
Фудбал

ВАКОВ РЕЗУЛТАТ НЕ СЕ ОЧЕКУВАШЕ!

Зоран Иге
Во Тетово гостуваше Победа, а резултатот е неочекуван, 7:0 за домашните, во 13. рунда од Втората футсал-лига на Македонија, Неочекуван е затоа што пред мечот...
Шах

ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ СТАНОЈОСКИ ВТОР МЕЃУ 173 УЧЕСНИЦИ!

Зоран Иге
Одличен пласман за прилепскиот велемајстор Звонко Станојоски, на вчерашното второ издаnie од Меѓународниот брзопотезен шаховски турнир „МАТ 2024“ во Прилеп, во СОУ “Орде Чопела”. Тој е...
100 години фудбал во Прилеп

ПОСЛЕДНИОТ ПЛАКАТ ЗА ПОБЕДА

Зоран Иге
Секое време носи промени, така и во спортот. Возрасните се сеќаваат дека пред секој спортски натпревар на домашен терен, спортските екипи ги информираа спортските љубители...
Шах

(фото) И ДАНЕЦ НА ТУРНИРОТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Денеска е ден на шахот во Прилеп, затоа што во СОУ “Орде Чопела” се одржува второто издание на Меѓународниот брзопотезен турнир “МАТ”, посветен на починатите...
Кошарка Ракомет Фудбал

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге
Може да се каже дека малку чудни се резултатите од настапите на прилепските спортисти во екипните спортови, викендов. На домашен терен две екипи не освоија...
Кошарка

(фото, состави, поени) ТОНИ СИМИЌ СЕ СПАСИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Драматично беше вечерва во салата на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп, на кошаркарскиот дуел Мега баскет – Шкупи, од 15. рунда на Втората кошаркарска лига....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе