Ракомет

Ракомет

ПЕЛАГОНИСКО ДЕРБИ: ВО ПРИЛЕП РЕЗУЛТАТ НЕСООДВЕТЕН НА ПЛАСМАНОТ И БОДОВИТЕ!

Зоран Иге
Денеска Деспина – Пелистер 25:19, во 13. последно есенско коло од Супер-женската лига на Македонија. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп...
Ракомет

РК ПРИЛЕП: ДОАЃААТ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА!

Зоран Иге
Од понеделникот, по пелагониското дерби со Еурофарм Пелистер, почна одморот за тренерите и ракометарите на машкиот суперлигаш Прилеп. Во Б-групата од Супер-лигата, по 14 есенски...
Ракомет

(фото) КРАЈ СО МНОГУ ГЛЕДАЧИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Ракометот е многу сакан спорт во Прилеп, иако нема соодветен објект каде се игра. На вечерашниот меч меѓу пелагониските ривали Прилеп и Еурофарм Пелистер, беше...
Ракомет

БРАТСКИ ДОГОВОР ВО ПРИЛЕП: ИМА МЕСТО И ЗА ТУРНИР, КОШАРКА, РАКОМЕТ, ФУТСАЛ!

Зоран Иге
Пред стартот сме на Хуманитарниот турнир во мал фудбал „Свети Никола“. Се одржува во две училишни сали – од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ и...
Ракомет

РАМНО 40 ГОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ГРУПА!

Зоран Иге
Во рамките на првото, елиминациско коло од Купот на Македонија за мажи, Прилеп – Јехона 40:17. Иако уште во првото полувреме прилепскиот суперлигаш имаше убедливо...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе