Шах

Шах

ПРИЛЕП ЗА ЕДЕН БОД НЕ ЈА ОСТВАРИ ЦЕЛТА!

Зоран Иге
Синоќа заврши Европскиот клупски куп во Драч, Албанија. Екипата на Прилеп во последното 7. коло со 2,5:3,5 загуби од грчката Чанија. Партиите ги добија Кире...
Шах

ПРИЛЕП ГО СРУШИ ИТАЛИЈАНСКИОТ ЛАЦИО!

Зоран Иге
На Европскиот клупски куп во Драч, прв триумф на Прилеп. Соваладан е италијанскиот Лацио со 4,5:1,5. Ремизира Горан Готовуша на третата табла со Роберто Верачина,...
Шах

СЕ СПРЕМАА ЗА РИВАЛ ОД ИТАЛИЈА, ИМ ДОЈДЕ ОД ИСЛАНД!

Зоран Иге
Шахот е древна игра и преубав спорт, натпревар со употреба на умствените способности. За жал, има недостатоци во организациска смисла. Највисокото клупско натпреварување – Европскиот...
Шах

ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ ВЕЛЕСКИ НАЈБЛИСКУ ДО ФАВОРИТОТ ОД АНГЛИЈА

Зоран Иге
Фидемајсторот Роберт Велески го освои второто место на меѓународниот шаховски еднодневен турнир „Блиц за сениори 2023“ во Струга. Прилепчанецот е највисоко пласиран од петтемина македонски...
Шах

ИТАЛИЈАНСКАТА ПАДОВА Е ПРОТИВНИК НА ПРИЛЕПЧАНИТЕ!

Зоран Иге
Приближува Европскиот клупски куп во шах, кој од 30 септември до 8 октомври ќе се одржи во Драч, Албанија. Таму, според распоредот, екипата Прилеп во...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе